Council Photos

Sixth Legislation – Date of Election – 8th March, 2008
2008-03-08.jpg
Sixth Legislation - From left to right: Joseph Casha (Mayor), Justin John Camilleri (Deputy Mayor), Walter Ahar (Councillor), Larry Abela (Councillor), Charmaine Gerada (Councillor), Arthur Perici (Executive Secretary).

---------------------------------------------------------------

 Fifth Legislation – Date of Election – 12th March, 2005
2012-03-05.jpg 
Fifth Legislation - From left to right: Louis Henwood (Councillor), Reno Chircop (Councillor), Charmaine Gerada (Councillor), Walter Ahar (Deputy Mayor), Joseph Casha (Mayor), Alphonse Zammit (Executive Secretary).
---------------------------------------------------------------
 
 Fourth Legislation – Date of Election – 9th March, 2002
2009-03-02.jpg 
Forth Legislation - From left to right: Reno Chircop (Councillor), Mario Mizzi (Councillor), Walter Ahar (Deputy Mayor), Charmaine Gerada (Councillor), Joseph Casha (Mayor), Alphonse Zammit (Executive Secretary).
 
---------------------------------------------------------------

 Third Legislation – Date of Election – 13th March, 1999
2013-03-99.jpg 
Third Legislation - From left to right: Mario Mizzi (Councillor), James Farrugia (Councillor), Marthese Camilleri (Councillor), Daniel Genovese (Deputy Mayor), Joseph Casha (Mayor), Adrian Mifsud (Executive Secretary).
 

---------------------------------------------------------------

Second Legislation – Date of Election – 9th March, 1996
2009-03-96.jpg
Second Legislation -From left to right: Ryan Muscat (Executive Secretary), Walter Spiteri (Councillor), Joseph Casha (Councillor), Mario Mizzi (Councillor), Andrew Cutajar (Councillor), Louis Henwood (Mayor).

                                             --------------------------------------------------------------

First Legislation – Date of Election – 20th November, 1993
9-03-94.jpg
First Legislation - From left to right: Anthony Zammit (Executive Secretary), Stephen Perici (Mayor), Ivor Robinich (Councillor), Francis Bugeja (Councillor), Marthese Camilleri (Councillor), George Bristow (Councillor).